Овој живот од триесет и некоја

420,00 ден.   Спореди

Издавач: Матица Година на издавање: 2014 Автор: Џон Ренс Јазик на превод: македонски Број на страни: 308 Корица: мека   Шеговита комедија за созревањето на мажот. Не е лесно да бидете маж од тр...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Тримакс http://www.3maks.com/   Детали 420,00 ден.

пред 3 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Издавач: Матица Година на издавање: 2014 Автор: Џон Ренс Јазик на превод: македонски Број на страни: 308 Корица: мека   Шеговита комедија за созревањето на мажот. Не е лесно да бидете маж од триесет и некоја (особено кога се уште посакувате да бидете маж од дваесет и некоја) Запознајте го Хари Спенсер, наставник по историја, малку себичен, површен, емотивно несозреан и се уште приврзан за своето младешко друштво... Неговата убава сопруга Емили, му соопштува дека е бремена. Не е подготвен да стане татко. А потоа, пред искушението во облик на поранешната секси девојка, тој мора да ја донесе најважната одлука во животот. Дали е способен да стане маж, или ќе подлегне пред искушението да му се исполнат момчешките фантазии? Ова е љубовна приказна која раскажува за тоа што се случува откако ќе се вљубиме, кога лудориите во креветот ги заменуваме со пушење цигари во шупата, а фудбалот го заменуваме со продавници за детска опрема. Сурово искрен, пријатен и екстремно духовит дневник кој од срце ќе ве насмее и ќе ви ја раскаже приказната за трапавото патување на еден маж кон својата зрелост.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка